جمعه 3 بهمن 1399
10 : 8
22 / 1 / 2021
اقتصادی  >  ناگفته های فساد اقتصادی از زبان سردار سجادیان
شنبه 2 شهریور 1392 35 : 23 تعداد بازدید ها : 4912 کد خبر : 3286
به اشتراک گذاری
در فارس/
0

ناگفته های فساد اقتصادی از زبان سردار سجادیان

افشای فساد اقتصادی 300000000000 تومانی در فارس پشت پرده 51 پرونده پولشویی ،اختلاس ، ارتشاء،تحصیل مال نامشروع،فرارمالیاتی ،گرفتن تسهیلات بانکی غیرمجاز، تعدی ماموران به اموال دولتی و رباخواری را اعلام کرد .

به گزارش خبر جنوب ،آنگونه که فرمانده انتظامی فارس اعلام می کند شاکیان 30 نفر از این افراد سازمان های دولتی و 21 نفر شخصی هستند.

به گفته سردار سجادیان مبالغ فساد اقتصادی این پرونده ها 291 میلیارد و 909 میلیون و 918 هزار و 552 تومان بوده است.

این مقام انتظامی فارس می گوید : در پرونده پولشویی سه نفر به مبلغ 72 میلیارد و 612 میلیون ریال، پرونده اختلاس هفت نفر به مبلغ 416 میلیارد و 567 میلیون ریال و تحصیل مال از طریق نامشروع 13 نفر که مبلغ فساد آنها 991 میلیارد و 998 میلیون ریال بوده دستگیر شده اند.

رقم خوردن این حجم از فساد مالی آنهم در استانی که در سالهای اخیر همواره درشاخص های کسب و کار در رتبه پایین قرار داشته و از آن به عنوان استان بیکاران یاد می شود ، در روزهای اخیر واکنش هایی را از جانب نمایندگان این استان و جامعه روحانیت شیراز به همراه داشته است .

ضرغام صادقی نماینده مردم شیرازمی گوید: فساد اقتصادی 300میلیارد تومانی در فارس امنیت سرمایه گذاری در این استان را به خطر می اندازد .

او معتقد است این موضوع باعث دلسردی افرادی می شود که می خواهند فعالیت سالم اقتصادی داشته باشند.

جعفر قادری ، دیگر نماینده مردم شیراز با اشاره به وضع نامناسب فضای کسب و کار در استان فارس ،غیرشفاف بودن سیستم بانکی را از عوامل دخیل در رشوه خواری می داند و می گوید : فراهم نبودن فرصت های سرمایه گذاری در حوزه تولید در این استان عده ای را به سمت زمین خواری سوق داده است .

به گفته الیاس طاهری نماینده مردم اقلید ، برای جلوگیری از تکرار چنین فسادهایی در فارس باید در گزینش مدیران ارشد و میانی به دست پاکی آن ها توجه شود.

وی مهمترین دلیل وقوع این حجم از فساد مالی در فارس در ضعف مدیریتی دراین استان می داند.

عنایت الله هاشمی ، نماینده سپیدان ،رشوه گیری در صدور استعلام ها درفارس را علت دلسردی سرمایه گذاران می داند و می افزاید : ریشه این مشکل در نبود نظارت و پیگیری است . دفتر رسیدگی به شکایات استانداری فارس ، سازمان بازرسی و دیوان محاسبات این استان باید دقت و کنترل لازم را انجام دهند و افراد خائن را از افراد خادم باز شناسند.

اسماعیلی نماینده سروستان ضمن تقدیر از عملکرد نیروی انتظامی فارس در افشای این پرونده ها می افزاید : با متخلفان این پرونده ها باید در اسرع وقت و قاطعانه برخورد شود .

دبیر جامعه روحانیت شیراز نیز در واکنش به معمول شدن رشوه گیری و پارتی بازی در ادارات شیراز ،می گوید :مردم از بروز فساد و رشوه خواری و پارتی بازی نگران هستند .

حجت الاسلام طاهری در ادامه خواستار تعامل دادگستری و دستگاههای نظامی ، انتظامی و امنیتی برای مقابله با مفسدین و مخلین نظم و امنیت عمومی شد .

ارسال نظر
نام
آدرس ایمیل
دیدگاه :