جمعه 3 بهمن 1399
10 : 27
22 / 1 / 2021
خدمات شهری  >  فارس دل نگران یک تصمیم/ پزشکان قلب خواستار ابقای سردار
پنج شنبه 5 تیر 1393 57 : 12 تعداد بازدید ها : 1376 کد خبر : 3338
به اشتراک گذاری
مردم خواستار ابقاءشدند
0

فارس دل نگران یک تصمیم/ پزشکان قلب خواستار ابقای سردار

با انتشار خبرهایی مبنی بر انتقال سردار سجادیان، اقشار مختلف مردم خواستار ابقای وی در این مسئولیت شدند .

نماینده مردم شهرستان های مرودشت، پاسارگاد و ارسنجان از حمایت 100 درصدی نمایندگان این استان برای ابقای فرمانده انتظامی فارس خبرداد و خواستار تجدید نظر فرمانده ناجا در این خصوص شد.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی برومندی در گفت و گو با خبرنگاران  ضمن اظهار رضایت از عملکرد فرمانده انتظامی این استان در واکنش به برخی مسائل پیرامون جابه جایی سردار سجادیان گفت: فارس استانی است که بر پایه کشاورزی است و طی چند سال گذشته به دلیل خشکسالی های مستمر، مردم مشکلات زیادی داشته اند.

وی ادامه داد: در این میان با توجه به خشکسالی و وضعیت اقتصادی آنها در حالیکه انتظار می رفت موضوع جرائم در این استان افزایش یابد اما با تدابیر سردار سجادیان اینگونه نشد و در حال حاضر استان فارس از جمله استان های امن کشور به شمار می رود.

برومندی از حمایت قاطع نمایندگان این استان در مجلس شورای اسلامی پیرامون ادامه فعالیت وی در فارس تاکید کرد: نمایندگان این استان از عملکرد سردار سجادیان رضایت کامل داشته و از فرمانده ناجا می خواهند در تصمیم خود تجدید نظر کند.

نماینده مردم شهرستان های مرودشت، پاسارگاد و ارسنجان با تاکید بر اینکه این موضوع از سوی نمایندگان استان پیگیری خواهد شد، بیان کرد: یکی از اصلی ترین مطالبات مردم فعالیت فرمانده مردمی انتظامی استان در حوزه فعالیت خود در فارس است از این رو نمایندگان ابقای وی را پیگیری خواهند کرد.

وی از سردار سجادیان به عنوان مدیر مردمی یاد کرد و گفت: در مدت فعالیت وی به دلیل اشراف اطلاعاتی خوب اشرار فراری شناسایی و دستگیر شدند.

برومندی تاکید کرد: به طور حتم با جابه جایی سردار سجادیان موافق نبوده و خواستار تجدید نظر در این خصوص هستیم زیرا یکی از درخواست های اصلی مردم فارس حضور سردار سجادیان در انتظامی استان است.

در این راستا نماینده مردم شهرستان فسا نیز نسبت به احتمال تغییر فرمانده انتظامی استان فارس واکنش نشان داد و افزود: از زمان فعالیت سردار سجادیان در استان وضعیت امنیتی به نحو مطلوبی ارتقا یافته که به عنوان نمونه می توان به برقراری امنیت مطلوب در منطقه شرق استان اشاره کرد.

محمد حسن دوگانی با بیان اینکه استان فارس با داشتن پنج میلیون جمعیت یکی از استان های بزرگ کشور به شمار می رود، افزود: این استان به دلیل هم مرز بودن با استان های شرقی و همچنین جنوبی از جایگاه مهم و حساسی برخوردار است از این رو امنیت این استان برای استان های همجوار نیز مهم است.

وی با اشاره به نقش مهم نیروی انتظامی در جامعه بیان کرد: از زمان فعالیت سردار سجادیان استان فارس در بحث امنیتی در سطح کشور از جایگاه ویژه ای برخوردار شده که البته این حق استان فارس است.

نماینده مردم شهرستان فسا در مجلس شورای اسلامی گفت: به طور حتم نمایندگان مردم به دلیل مطالبات مردمی و همچنین موفق بودن فرمانده انتظامی استان با فرمانده ناجا صحبت کرده تا نسبت به تمدید حکم وی اقدام شود.

دوگانی گفت: با رابط فرمانده ناجا در مجلس رایزنی خواهد شد و همچنین از وزیر کشور خواسته می شود که در این خصوص تجدید نظر شود.

وی با اشاره به اینکه تغییر فرمانده انتظامی استان فارس به مصلحت نیست، گفت: فرماندهی در بالابردن ضریب امنیت نقش مهمی دارد.

همچنین در این میان جمعی از پزشکان قلب و عروق دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز نسبت به تغییر احتمالی فرمانده انتظامی استان واکنش داده و خواستار ابقای سردار سجادیان شدند.

دکتر محمد علی بابایی نیز به عنوان سخنگوی پزشکان قلب و عروق دانشگاه علوم پزشکی شیراز و مدیر قلب و عروق این دانشگاه خواستار ابقای فرمانده انتظامی این استان شد و تاکید کرد: استان فارس بیش از هر استان دیگری به حضور سردار سجادیان نیازمند است.

وی گفت: فرمانده انتظامی استان فارس با درک عمیق از مشکلات مردم این استان در مسئولیت سه ساله خود به عنوان فرمانده انتظامی توانست با کمترین امکانات در حوزه امنیت این استان را به اوج برساند و می توان ادعا کرد این درجه امنیت فارس طی چند سال گذشته بی نظیر است.

دکتر بابایی تاکید کرد: بنده به عنوان سخنگوی جمعی از پزشکان قلب و عروق دانشگاه علوم پزشکی شیراز از فرمانده ناجا می خواهیم که نسبت به ابقای ایشان در فارس تدابیری اتخاذ کرده و درخواست اقشار مختلف این استان را که خواستار ابقای سردار سجادیان هستند، اجابت کند.

رئیس شورای اسلامی استان فارس نیز به نمایندگی از نمایندگان مردم این استان در شوراهای اسلامی شهرها نسبت به تغییر احتمالی فرمانده انتظامی استان گفت: نمایندگان مردم در شوراها خواستار ابقای سردار سجادیان به عنوان فرمانده انتظامی استان هستند.

غلامحسین یعقوبی افزود: در این خصوص نامه ای از سوی این شورا آماده و به دفتر مقام معظم رهبری، وزیر کشور و فرمانده ناجا ارسال می شود و درخواست نمایندگان مردم در شوراهای اسلامی شهرها در خصوص ابقای سردار سجادیان را اعلام خواهیم کرد.

وی گفت: فرمانده انتظامی شهرستان ها به تبعیت از فرمانده انتظامی استان فارس تعامل بسیار خوب و نزدیکی به شوراهای شهر دارند از این رو از فرمانده ناجا خواسته می شود در این خصوص تجدید نظر کند زیرا اعضای شوراها نماینده مردم بوده و به دلیل مطالبات آنها خواستار ادامه فعالیت سردار سجادیان هستند.

رئیس شورای اسلامی استان فارس گفت: مردم از امنیت استان راضی بوده و خواستار ابقای سردار سجادیان هستند.

اقشار مختلف جامعه نیز با تدوین طومارهای مختلفی خواستار ابقای فرمانده انتظامی استان فارس شده اند.

انهدام باندهای بزرگ مواد مخدر در فارس، دستگیری قاتلانی فراری که برخی از آنها سال ها تحت تعقیب بوده اند و در جرائم خود سرقت مسلحانه، راهزنی، آدم ربایی و... نیز داشتند، انهدام باندهای سرقت مسلحانه نه تنها مربوط به فارس که سال ها فعالیت مجرمانه در استان های دیگر نیز داشتند، رتبه برتر کاهش وقوع سرقت در کشور برای فارس، رتبه برتر کاهش تلفات انسانی ناشی از تصادفات، تفکیک پلیس 110 از کلانتری ها از جمله فعالیت های فرمانده انتظامی استان فارس است.

اقدامات سردار سجادیان در حوزه برقراری امنیت در سطحی بود که از سال 91تاکنون سرقت مسلحانه باندی و سازمان یافته در فارس رخ نداده است.

برچسب ها
ارسال نظر
نام
آدرس ایمیل
دیدگاه :