سه شنبه 27 مهر 1400
11 : 15
19 / 10 / 2021
دفاعی - امنیتی  >  اصلاح طلبان امنیت خود را در ناامنی کشور دنبال می کنند.
چهار شنبه 17 شهریور 1400 20 : 17 تعداد بازدید ها : 237 کد خبر : 10001
به اشتراک گذاری
یادداشت امنیتی:
0

اصلاح طلبان امنیت خود را در ناامنی کشور دنبال می کنند.

جمهوری اسلامی با اشراف اطلاعاتی که دارد در دام نقشه های آمریکا، انگلیس و عوامل آنان نخواهد افتاد.

جمهوری اسلامی ایران با اشراف اطلاعاتی که بر منطقه غرب آسیا دارد در دام نقشه های آمریکا، انگلیس و عوامل آنان نخواهد افتاد.

زمزمه ها و سابقه تاریخی جنگ طلبان چپگرای دیروز

با توجه به اتفاقات اخیر در کشور افغانستان، زمزمه های اخیر اصلاح طلبان در خصوص اینکه چرا جمهوری اسلامی ایران در منازعات سیاسی افغانستان دخالت نمیکند به گوش میرسد. این زمرمه ها مرا به یاد حمله نظامی آمریکا به عراق انداخت که لیدرهای چپگرای دهه 60 و اصلاح طلبان امروز ندا سر دادند که باید به کمک صدام رفت و صدام را خالدبن ولید که یکی از فرماندهان سپاه اسلام بود معرفی کردند، خادبن ولیدی که بدنیست به سابقه تاریخی وی مراجعه کرد! در آن زمان چپگرایان از مقام معظم رهبری خواستند که جمهوری اسلامی ایران به کمک صدام برود و اسلام را نجات دهند که البته با تصمیم و فرمان مدبرانه فرمانده معظم کل قوا آتش جنگی که قرار دوباره دامن ایران را بگیرد، خاموش و چپگرایان ناامید شدند!!! سئوال این بود و میباشد که آیا چپگرایان، صدامی که دست نشانده آمریکا بود و 8 سالِ تمام با ما جنگید و خسارتهای مادی و معنوی زیادی را بر کشور وارد کرد نمی شناختند، آیا سابقه خالدبن ولید را نمیدانستند، آیا همان اقدامات ناصوابی را که خالد انجام داد و صدام صدها بدتر از آن را انجام داد نمیدانستند؟؟!!

 استراتژی چپگرایان اصلاح طلب از دهه 70 به بعد

اصلاح طلبان امروز و چپی های دهه ی 60 که جام زهر را به امام خمینی (ره) نوشاندند با ناامیدی از استراتژی احساسی خود در سال 69 ( کمک به صدام )، با تعیین استراتژی (( محدود کردن رهبری، حذف ولایت فقیه و تغییر حاکمیت دینی به سکولار))، بدنبال کسب قدرت و تسلط بر مناصب حاکمیتی و تامین منافع مادی خود افتادند، همچنان که با ایجاد فتنه های 78، 88 و 98 از هیچگونه تلاشی هم دریغ نکردند.

 سایه نشینان جنگ طلب بدنبال اصلاح خود باشند

پس از افول اصلاح طلبان با روی کار آوردن دولت اعتدال، در حال حاضر با توجه به درگیریهای قومی در افغانستان، بدون توجه به سیاست خارجی و منافع امنیت ملی و بین المللی کشورمان، صرفا برای درگیر کردن ایران در مناقشات منطقه ای نقش پیاده نظام های آمریکا و انگلیس را بازی می کنند تا امنیت کشور را در معرض تهدید قرار داده و بقای سیاسی خود را حفظ کنند، غافل از اینکه افول سیاست القای حاکمیت دوگانه آنان به سر رسیده و باید بدنبال اصلاح خود باشند تا تحقق اصلاحات غربی!!

 فرصت طلبی برای ناامن کردن کشور

آمریکا برای برون رفت از چالشهای خود و مقابله سخت با جمهوری اسلامی و جلوگیری از نفوذ روسیه وارد عراق، سوریه، افغانستان و سایر کشورهای منطقه با پوشش های مختلف شد تا از آن طریق پای ایران را به مداخله در کشورهای درگیر باز کند تا از این طریق بتواند با اجماع سایر کشورها، جمهوری اسلامی را مورد تهدید بالفعل قرار دهد، غافل از اینکه دکترین دفاعی – امنیتی جمهوری اسلامی ایران بر اساس منطق و عقلانیت میباشد نه توهمات و احساسی!!

با خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان، زمزمه هایی از لانه های اصلاح طلبان با عنوان دفاع از جبهه مقاومت به گوش میرسد که ‏وامصیبتا اسلام از بین رفت و جمهوری اسلامی هیچ اقدامی در مورد جبهه مقاومت افغانستان انجام نمیدهد!!

پرواضح است که گروه خالدبن ولیدی ( اصلاح طلبان امروز) در هر بحرانی که آمریکا در منطقه ایجاد میکند  تمام سعی و تلاش خود را برای کمک به تحقق خواسته های آنان میکنند و اخیرا" نیز موافق حضور در جبهه مقاومت شدند و این در شرایطی است که حضور در کشورهای عراق و سوریه که با درخواست رسمی آن دولتها بود را مخالف منافع ملی و پیشرفت کشور میدانستند!!.

دشمنان انقلاب ‏اسلامی که بدنبال دخالت ایران در دام گسترده شده ی آمریکایی ها در افغانستان می باشند لازم است اصلاح طلبان بدانند و درک کنند، با توجه به اتفاقاتی که این روزها در افغانستان رخ داده و ادامه نیز خواهد داشت عقل حکم میکند به دور از شتاب زدگی به دنبال حفظ امنیت کشور، منطقه و از همه مهمتر خواست و اراده ملت افغانستان بود.

پرواضح اینکه همگان بدانند، جمهوری اسلامی ایران با اشراف اطلاعاتی که بر منطقه غرب آسیا و خاصه افغانستان دارد هیچ وقت در دام نقشه های آمریکا، انگلیس و عوامل آنان در منطقه، نخواهد افتاد.

سیروس سجادیان؛ کارشناس ارشد دفاعی – امنیتی 1400.06.17

ارسال نظر
نام
آدرس ایمیل
دیدگاه :